Ken Parker [Libellus, Fibra]

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

ninel, hvala za info
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

Vem, da Fibra izdaja po novem Kena od 33 številke naprej pa me zanima, ker je izdala drugo izdajo prvih šest Kenov ( kupil in več kot navdušen ), če bo izdajala tud nadaljevanja od šeste številke dalje? Al moram kupit Libellusove?
zolbert
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 220
Pridružen: 27.11.2005 13:22:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a zolbert »

Mislim, da je stvar taka, da Fibra ne bo izdala 7-12 dokler Libellus ne bo prodal vseh svojih.
Iz svoje izkušnje ti povem, da je 7-12 Libellus težko dobiti, predvsem 8 in 11. Od tebe je odvisno, ali čakaš na reprint, ki pa je nekje v prihodnosti ali poskusiš prej dobiti Libellusa (ker sem se navdušil pribljižno tako kot ti, jaz ne morem čakati, bom poskusil zbrati prej Libellusa, če ne bo šlo, pa potem Fibro, težko pa je čakati na te številke, ker bi rad bral naprej, pa se mi zdi preskakovati zgodbe škoda, ahhh kakšni težki problemi...)
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

To, da je težko za dobit nisem vedel niti nisem pomislil na to. Ja, za reprint bi se znal načakat, preskakovat pa tudi jaz ne mislim. Uh.....
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

jaz sem 8 in 11 kupil prek aukcij, za eno sem kar precej dal(osmica mislim)

vendar pa tudi druge med 8-12 manjkaljo ne samo ti dve, verjetno jih je samo še malo v striparnicah.
markos
Prispevkov: 69
Pridružen: 30.11.2005 17:52:30

Odgovor Napisal/-a markos »

zolbert napisal/-a:Mislim, da je stvar taka, da Fibra ne bo izdala 7-12 dokler Libellus ne bo prodal vseh svojih.
Iz svoje izkušnje ti povem, da je 7-12 Libellus težko dobiti, predvsem 8 in 11. Od tebe je odvisno, ali čakaš na reprint, ki pa je nekje v prihodnosti ali poskusiš prej dobiti Libellusa (ker sem se navdušil pribljižno tako kot ti, jaz ne morem čakati, bom poskusil zbrati prej Libellusa, če ne bo šlo, pa potem Fibro, težko pa je čakati na te številke, ker bi rad bral naprej, pa se mi zdi preskakovati zgodbe škoda, ahhh kakšni težki problemi...)
Brojevi 7-12 ce izaci u svibnju.
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

Super...
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Ker sem bil v dvomih, kateri mesec je svibanj, sem moral malo vseeno poizvedeti - no, naslednje prilagam bolj kot zanimivost.

Svibanj (lat. maius) je peti mjesec godine po gregorijanskom kalendaru. On ima 31 dan.

Etimologija riječi (podrijetlo)

U hrvatskom jeziku, svibanj je dobio ime po biljci koja se zove svib(a) (cornus sanguinea). Biljka cvate bijelim cvjetovima u tom mjesecu. Stariji nazivi za ovaj mjesec u nekim hrvatskim krajevima bili su: filipovčak (po blagdanu sv. Filipa, apostola 3. svibnja), rožnjak, sviben, a bila je raširena i uporaba naziva „maj.“

U mnogim jezicima ime je dobio od grčkog (Μαίος), i latinskog (maius). Prvobitno značenje je bilo posvećeno razvoju, u Rimskom kalendaru bio je treći mjesec u godini, u kojem se priroda budila, razvijala i cvjetala.
Slika
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

no pa še kot dodatek, ker je glih iz foha....Gre za grm, slovensko ime je rdeči dren (poznamo tudi rumenega). ljudsko se tudi uporablja ime svib. Cveti pa maja, kot je že povedano.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

torej: svibanj je maj (tudi mene vedno zezajo tale imena mesecev)

verjetno izzidejo (ken 7-12) za sejem v Makarski

če bo vse izšlo v maju, moram punci povedati, da greva samo za dva-tri dni v toplice namesto na 12 dnevni letni dopust :?
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

na stripovi.com lavfajo aukcije prvih 20 številk (tam nekje) Libellusovega KP z nisko začetno ceno
kogar zanima naj pogleda!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Novi Fibrini Ken Parkerji so pred vrati.
S številko 59 se zaključi prvi sklop epizod.

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Naslednje številke 60-64 so že epizode, ki jih je izdal tudi System Comics.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

Markosu kapo dol za tale serijal...se spomnim kako sem dobil prvo številko, sedaj pa smo že na 64.

preostane mi samo da se rešim Systemovega kompleta :roll:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Tudi jaz razmišljam v tej smeri, kaj sedaj s System Comicsi? :roll:
Zaenkrat ostane Normin princ v barvi pri SC, Fibra izda le originalno č/b verzijo.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori