STRIP BUMERANG - slovenska revija svetovnih vrhuncev stripa

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

TomDar napisal/-a:
BuDi napisal/-a:*roka visoko v zraku* (seveda z naslednjo številko)
Seveda, govor je za naslednjo številko :)
:( meni ni uspelo v dveh trafikah dobiti še prvega izvoda. Grem danes v lov še enkrat :)
na crš-ju bo zagotovo še kaki izvod
Uporabniški avatar
big joco
Prispevkov: 97
Pridružen: 08.07.2005 13:15:11
Kraj: velenje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a big joco »

bi ga raje k buchu poslal mu bo bližje...
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

big joco napisal/-a:bi ga raje k buchu poslal mu bo bližje...
sem si enako zmislil, pa premislil
raje v trafiko
Uporabniški avatar
Jure Čokl
Prispevkov: 127
Pridružen: 21.01.2005 23:02:56
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jure Čokl »

Jaz sem našel izvod v Mercator Hipermarketu v Šiški. Brez poškodb, vsi, bilo jih je pa še recimo 10. :P
Velikokrat sem samokritičen, včasih tudi do sebe!
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

tkole
jest umikam svoje naročilo za tri bumerange
mi je vse skup mal preveč bebavo
če založnik ne razume, da ima opravka z društvom ljubiteljev stripa
tud prav
pa naj pošilja po en izvod na kioske
k buchu ne mislim hodit
mi je že enkrat rekel, da s tem k kupujem v društvu, mora on društvo kreditirat
pa tud prosjačit ne mislim za kakšne popuste
jest prav gotov nisem noben risar
tko
sicer pa stripa bumerang v luciji dons sploh ni blo
tisti, ki sanja tuje sanje
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

Na dan izida, ko naj bi prispel na kioske sem iskal samo v eni trafiki in še to pred koncem dneva in ga niso imeli. Naslednji dan sem šel v kiosk in takoj dobil svoj izvod. Imeli so tri. Tako sem si lahko izbral najbolj očuvanega. Čeprav sem pred nakupom dvomil, da ga bom sploh dobil. Je pa tud mene mal razpizdilo, ko sem slišal, da ga je teško dobiti in da imajo samo po en izvod, da pa pri buchu čaka nekaj manj kot 1000 izvod in da ni nikjer nobenega, da bi ga kupil, da vedno posluša eno in taisto o strip sceni pri nas, da se nič ne dogaja in da ni kupcev. Da vsi samo kokodakamo. Brez zamere. Jaz po eno revijo ne bom hodil v Ljubljano, naročil jo pa tudi ne bom, ker vem v kakšnem stanju bi jo znala pošta dostavit. Na srečo pa sem prvo številko dobil v Brežicah zelo hitro.
bigali
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 950
Pridružen: 07.12.2005 18:23:20
Kraj: PTUJ

Odgovor Napisal/-a bigali »

Mene pa zanima, kakšen tempo izhajanja bo imel. Ali deset ali dvanajst številk letno?
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7040
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Misliš da bo s tako distribucijo dejansko izhajal eno leto ? :?
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Dušan
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 394
Pridružen: 28.08.2005 12:42:07
Kraj: Lavrica

Odgovor Napisal/-a Dušan »

MIslim da bi bilo fer počakati nekaj številk in bomo videli kako in kaj. Človek je nekaj začel in ga zato še ni fer raztrgati že na samem začetku, zato ker ni vse tako kot smo ali bi smeli pričakovati.
Koneckoncev bodo o obstoju stripa odločali bralci, bolje rečeno kupci.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Mioke napisal/-a: TomDar 2 x (en izvod za čitalnico)
Jure 1 x
Mioke 1 x
BuDi 1x
Xabaras 1x
corto 1x

Trenutno 10 gremo naprej...!
Če Sigismundus ne bo vzel, je to potem zdaj 7 komadov.
Do 20 takole ne bomo prišli.

Jaz predlagam, da pač vzamemo teh 'prelomnih' 20 komadov in jih v sklopu društva poskušamo spraviti v promet. Za tiste, ki so / bodo naročili, bo pa že avtomatsko rezervirano.
Uporabniški avatar
Jure Čokl
Prispevkov: 127
Pridružen: 21.01.2005 23:02:56
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jure Čokl »

Se strinjam.
Velikokrat sem samokritičen, včasih tudi do sebe!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

Dušan napisal/-a:MIslim da bi bilo fer počakati nekaj številk in bomo videli kako in kaj. Človek je nekaj začel in ga zato še ni fer raztrgati že na samem začetku, zato ker ni vse tako kot smo ali bi smeli pričakovati.
Koneckoncev bodo o obstoju stripa odločali bralci, bolje rečeno kupci.
imaš prav... distibucija po kioskih je verjetno nekaj na kar težko vpliva, sploh ker se bije neka tiha vojna med distributerji
cbarks
Prispevkov: 148
Pridružen: 24.10.2005 8:50:05
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cbarks »

Vecer naj bi imel ugodnejse pogoje kot Delo.
S 1000 kom je pa itak nemogoce dosec neko normalno pokritost celotne Slovenije - logicno je da imajo v tgovskih centrih po 10 komadov, pa morda se po kaksen komad na pumpah, kar pa pomeni manj na kioskih.Za samo promocijo/opaznost so verjetno trgovski centri in pumpe boljsi kot prenatrpani kioski.
Uporabniški avatar
macon
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 3013
Pridružen: 24.12.2005 23:11:43
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a macon »

Dajte še mene na spisek za 1 izvod. Sedaj skupaj 8.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Da se razumemo, tukaj ni nobenega nesoglasja in nesporazuma glede revije, jaz sem vesel in prav ponosen, da je zadeva stekla in da imamo dolgo pričakovano revije. Pa še to tudi kakovostna je in izbira stripov se za moje pojme zdi super.
Super platnice, format, kvaliteta, cena, torej vse !
Tudi vsebina:
- Thomas Noland in njegova zgodba mi je bila všeč (nikjer prej prebral).
- Dilan Dog itak zakon :)
- Za "Brate Špagetarje" sem tudi vesel in celo od Libellusa trenutno ne bom kupoval, če je pri nas začelo izdajati (Čeprav sem tole kar je bilo prikazano že prebral v preview-u pri Fibri.) Torej če bo kontinuiteta bo super.
In se bom potrudil po vseh močeh, da bi zadeva uspela. Tudi z G.Volavškom sva zmenjena in sva na email liniji, tako da se bomo dobili in pogovorili, ter pogledali kako mu lahko pomagamo pri vsem tem.
Moram reči tudi takoj, da je G.Volavšek takoj izrazil zanimanje za sodelovanje in da nas je imel že od samega začetka v mislih, kar je pohvalno in spoštujem!

Jaz sem namreč taka oseba, principielna, trmasta in zinem tisto kar mi je na umu ("pa kud puklo da puklo").
Zato sem reagiral tako, ker mi je bilo hudo, da je nova zadeva zunaj, stvar je super (sem imel vpogled že prej v striparnici STRIPOHOLIK), a da se je ne da dobiti v trafiki. Pa čeprav vem, da je izšlo, mi je všeč in bi rad imel. Pa kako bo to dobil potencialni bralec, ker še možnosti da bi to sploh videl v trafiki nima. Logično da nemore iti na vse trafike in logično da je monopolni igralec na tem segmentu (ČGP DELO in trafike) prste vmes. In to je ključni del moje jeze ! Zato sem tudi pripravljen in imam par akcij v mislih, da pomagamo StripBumerangu da obstane in ostane. Ironočno je to, ker se po moji subjektivni oceni sploh nebi potreboval pomoči, ker je zadeva res odlična in bi morala iti za med !!!:

Še nekaj glede količine, sem dobil par komentarjev tudi od ostalih, na to temo " zakaj društo ne vzame, več kosov in potem prodaja" ?? in zakaj se bolj ne zavzamemo za stvar ?? (in to od oseb, ki nimajo zveze z društvom)

Saj ni problem, sem tudi jaz razmišljal, da bi kupil ta "kritični" prag in potem poskrbel da bi šlo to naprej. Vendar pozabljate, da ima "društvo" svoje stroške (največji strošek najemnina, domene, web prostor ... ). Letna članarina pa znaša 2400 sit na člana ! Pa zračunajte koliko članov imamo (36). Pa za plačilo prostora, ki je v centru Lj, pa poglejte koliko dolgo bi s tako vsoto lahko delovali.
Zato pa zbiramo če je kdo za in da "društvo" potem brez problema založi in tudi počaka ni problema, in potem ko oseba dvigne/prevzame pa je.
A da pa mi to brez predhodnih "rezervacij" ali naročil kupimo, pa da bognedaj ostane, si tega žal ne moremo privoščiti, pa čeprav je to slabih 20k!
Vsi mi vemo kdo dejanko je omenjen in ko se misli ko se reče "društvo". Vsi ti so že dovolj pomagali in sami vedo koliko denarja je šlo iz lastnega žepa, da to društvo postane in obstane.
In to je odgovor, da zakaj društvo nebo kupovalo in prodajalo, ker tega ne dela. Bo založilo ali sprejelo naročilo, reklamiralo zadevo, naredilo kako akcijo v tej smeri !

Društvo si tudi komaj omogoči možnost, da kupi oziroma nabavi izvode za svojo čitalnico.
Da pa dobivamo oznake, da pa nič ne naredimo v tem smislu, mi je pa že res smešno. Me prav zanima, če je kdo ki si upa to povedati mi direktno v obraz, pa da vidim, če se heca ali resno misli :(
Odstrani se pošast!
Odgovori