kaj zamerimo/ne zamerimo strip založnikom

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

kaj zamerimo/ne zamerimo strip založnikom

Odgovor Napisal/-a 6ar »

kaj zamerimo/ne zamerimo strip založnikom od katerih nabavljamo stripe?
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Samo ena stvar --> prenaredko izhajanje.

NN na vsaka dva do tri mesece, MM na vsaka dva meseca da o kakih specijalih ne govorim. Skratka, premalo. Oziroma vsaj teh dveh junakov -- za drugo ne vem, ker ne zbiram...
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Jaz ne zamerim ničesar... me pa moti da nekateri rinejo v luksuz in samo v luksuz... sem zelo za luksuzne izdaje, če imaš možnost alternative.

Jaz bi bil za mnoge stripe popolnoma zadovoljen če bi bili izdani v tako poceni verziji kot je bil Mini Zabavnik...
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Dušan
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 394
Pridružen: 28.08.2005 12:42:07
Kraj: Lavrica

Odgovor Napisal/-a Dušan »

Vsaka čast, da sploh izdajajo stripe, vendar pa jim zamerim, da strip spreminjajo v nekaj, kar to ni.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

razjezi me če so stripi iste serije različnih velikosti (višin, širin), če se stalno menja font črk na boku, če napisi niso približno v isti vrsti---v glavnem te simpl zadeve...
pa če se začenjajo nove serije in potem končajo po šestih številkah (je pa res da tu odloča še veliko drugih faktorjev)
slaba distribucija (spet odvisno od drugih, ne samo založnikov)
Dušan
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 394
Pridružen: 28.08.2005 12:42:07
Kraj: Lavrica

Odgovor Napisal/-a Dušan »

jang napisal/-a:razjezi me če so stripi iste serije različnih velikosti (višin, širin), če se stalno menja font črk na boku, če napisi niso približno v isti vrsti---v glavnem te simpl zadeve...
pa če se začenjajo nove serije in potem končajo po šestih številkah (je pa res da tu odloča še veliko drugih faktorjev)
slaba distribucija (spet odvisno od drugih, ne samo založnikov)
To je sicer res, ampak pri kiosk stripih ne moreš pričakovati ne vem kaj.
OK, to da izide samo par številk pa človeka res frustrira.
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

libelus predragi stripi, vse v hc, vedno manj to izgledajo stripi
beli put tempo jim je ubijalski, kolekcije bodo popolne šele pri penziji, drugače kar zanimive in kvalitetne stvari
ludens te so še kar dobri, zamerim jim da se niso lotili še gigantov kot so se maxijev, specialov ... škoda da se ne lotijo še kaj drugega
bookglobe škoda da so nekatera izdanja pomanjšali princ ponoći, gospodari ječma ..., škoda tudi hc izdanj tajne istorije ampak je tu stripoteka alternativa
marketprint se kar drži vščeč so mi XIII, bernard prins, džipsi
sistem comics hellboy pohvalno lep tempo škoda da ni v barvah in format kot grafična novela, odlični bič božji, raptors pa še nekaj izdaj pri nekaterih bi tempo bil lahko boljši

ponudba je kar pestra, pa tudi kar draga
Uporabniški avatar
macon
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 3013
Pridružen: 24.12.2005 23:11:43
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a macon »

Mislim, da v Sloveniji in slovenščini ni bila natisnjena še niti stran kateregakoli japonskega avtorja.

Kdor bo to naredil, se bo lahko imel za totalnega pionirja. :?
Uporabniški avatar
marlowe
Prispevkov: 749
Pridružen: 09.05.2005 14:16:22
Kraj: Srbija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marlowe »

meni smeta kad neko hoce da mi proda muda za bubrege.
jer, ako uzmesh "govno", i uvijesh ga u zlato, unutra je i dalje govno...
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

macon napisal/-a:Mislim, da v Sloveniji in slovenščini ni bila natisnjena še niti stran kateregakoli japonskega avtorja.

Kdor bo to naredil, se bo lahko imel za totalnega pionirja. :?
mogoče to pripravljajo tisti ki najavljajo razcvet slo strip scene
pustimo se presenetiti
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

Preredko izhajanje nekaterih stripov: NN, LL,... Plus preskakovanje epizod (recimo LL, koncalo se je pri Otrov Sneguljice, do takrat so bile iste stevilke kot v Italiji, potem pa kr iz 60 preskok na 120. stevilko, tko da se polovica zgodbe zgubi :( ) pa se to, da ne dajo originalnih naslovnic (kot pri Nathan Never; v originalu so zakon, tle pa drek:( ).
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

pri NN bodo sedaj originalne naslovnice
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

Ja, sm nekej prebrou,ne vem ce je tocn, de je prslo do nekega nesporazuma med Ludensom pa Bonellijem al nvem kaj tocno.
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

zamera
jaz jim zamerim slabo pakiranje (kdor koli že pakira), kajti včasih v trafike pridejo malo ne pohojeni stripi.
drugo jim zamerim zamujanje v naše oz. trafike drugih držav. Do ene številke zamude še toleriram.
upam, da ima Jang prav in bodo res dajali nazaj original naslovnice pri NN, ker so tile ,,nadomestne,, brez veze - narisane za nič v primerjavi z originalnimi. Ponavlja se Juga z Mikico, počas se bo, če bo šlo tako naprej,, začelo rezanje sličic, kot nadomestilo za večje število reklam

pohvalno
pohvalna sta podjetj Ludens in Libellus v celoti - kvaliteta stripa (zdaj so se nekeko popravili, ker je - vsaj pri meni, starim specialcem postajal rumen oz. zelo svetlo oker hrbet), tisk in tudi primerki z razpadajočimi stranmi so redkejši
Giant
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 324
Pridružen: 22.03.2006 18:15:01
Kraj: Dovje

Odgovor Napisal/-a Giant »

Ja res je , kar se zamude tiče...lahka bi bili malo "hitrejši"...kar pa se "pohojenih cvetk" tiče,pa ,če imaš to izbiro pač prebrskaš in vzameš samo najkvalitetnejšo (beri:najlepšo) robo...
Odgovori