Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Prostor za vse ostale zbirateljske hobije, ki niso stripi:
NUMIZMATIKA, FILATELIJA, HERALDIKA, PIVSKI PODSTAVKI, POSTERJI, ALBUMI ZA SLIČICE, SLIČICE, ZNAČKE, KINDER FIGURICE, PEZ FIGURICE, REVIJE, KNJIGE, PUZZLE, LEGO ...

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoRuki

Odgovori
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Pozdravljen gogi00, to so legendarni avtočki :yes:


-
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Ja zame so res nekaj posebnega in tukaj dodajam še nekaj droptinic iz moje zbirke.
Lesney
Slika
Slika

In še nekaj iz Hot Whels sveta dva letošnja modelčka, VW cool combi in Camaro:
Slika

In še legendarni Redline avtomobilčki, z katerimi se je začela era Hot Wheels leta 1968 :
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Še nekaj iz zbirke:
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Slika
Slika
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

evo par maketk. Bom še tastare avte stavhal in jih postavil gor
mali Rover - Corgi Juniors
Slika
Edino Mini moris je španski Guisval iz pribl.1975 leta(?)
Slika


Slika

Slika

Slika

Slika
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Mater kak lep Lesney avtočki. Sam sem imel Matchbox Lesney pa Majorette, ko je bil pa tamal majhen sva pa zbirala večinoma Burago (nekaj F1 razstavnih modelov), pa malo manj Siku pa neki malga NZGjev (kapo dol švabom). Vsega skupaj se je nabralo cca 200-300 komadov, ki sva jih pa pol rastalala. Večinoma prijateljevim mulcem (tko ene 150 ziher), par 10 smo jih prijateljevim mulcem "sposodli do naslednjič", nekateri so se jim pršvasali na srce pa nimaš srca glih, da rečeš ne. Ja neki malga smo jih rastalal pa sosedovim mulcem. Nekateri moji Lesneyi (večinoma 60- in 70-letniki) so šli pa sošolkinem bratu že v osnovni šoli...jbga.

Vsega skupaj mi jih je ostalo cca 10 in popoldne jih poslikam pa nalimam semle. Od vseh 10 so ene trije mogoče celi, ostali vse polomljeni, manjkajo gume....v glavnem ohranil sem najljubše 3,4 kose pa neki sfuqanih.

Najbolj mi je pa žal Siku in NZG gradbenih strojev (buldožerji Liebherr in Catterpillar). :cry:
Zadnjič spremenil tilitili, dne 14.03.2013 3:26:53, skupaj popravljeno 1 krat.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

U Risar lepo še vse v škatlicah in same legende.
Drugače pa sem tudi jaz v otroštvu imel kar lepo zbirko še od brata, ki je bil večkrat v Ameriki in je od tam prinesel to kar si lahko tukaj pri nas samo sanjal...ampak kot otrok so to bile za mene igrače in veliko sem jih "predelal" z kladivom, da so "nesreče" bile bol realistične :D Nekaj se jih je ohranilo, šele, ko sem bil star dvajset sem počasi spet začel zbirat in to Hot Wheels, sedaj pa me vedno bol zanimajo Matchbox Lesney modelčki, ampak kapljajo počasi v večini primerov zaradi njihove cene.
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Še en Lesney:
Slika

In tukaj še Johnny Lightning:
Slika
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a wer »

Bom pa še jaz prilimal par slikc avtomobilčkov kar jih je ostalo in nekaj dodano novega

Slika
Slika
Slika
play it again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a tilitili »

evo kaj mi je ostalo - par polomljenih:

Slika

Slika

Slika

redek je kak cel:

Slika

Majorette:

Slika

drgač pa sam krš:

Slika
Slika

Nekoč ponos zbirke Lesney Streetkings Bazooka letnik 1973, zdaj pa žalosten ostanek brez bloka V12 mašine:

Slika
Slika
Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

O wer vidim ,da imaš na polici zanimive modelčke matchbox vw 1600 tl in mercedes benz 300 se, sta prav zanimiva in tudi priljubljena, med malo " večjimi" otroci (zbiratelji) , lepo.
Tilitili evo takole je pri nas, od brata sin je star dve in pol in je veliko pri nas in ima cel kup igrač (avtomobilčkov) ampak žal ne ostane veliko celega, zato so moji modelčki vedno tam, kjer jih ne vidi (pod posteljo), drugače bi verjetno bili že polomljeni... :cry:
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

In še tale lepotec, ki si ga lahko dobil samo v Italiji, kar je zelo čudno, v večini primerov Mattel posebne avtomobilčke izdaja le v Ameriki...(da si ga dobil, si moral zbirat kode na pločevinkah, če se prav spomnim) Je pa omejena serija s takšno poslikavo:

Slika
Slika
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Super Gogi00 in Wer. Bom še sam vse kar mi je ostalo od otroštva, tudi poklumpane dal gor, samo poiščem jih še. Zanimivo jih je videti. Če ima še kdo naj poslika. :yes:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Evo novejših Matchbox avtomobilčkov ne kupujem... ampak v soboto sem najdel tole čudo od VW, ker so mi ti kombiji zelo všeč in še ravno letos je 60let Matchboxa, sem rekel v košaro z njim :D
Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

In še nekaj bol zanimivih avtomobilčkov Hot wheels in sicer Treasure Hunt (TH). TH so za zbiratelje še posebaj zanimivi, ker so bol redki in jih je težko najti. Do letos je bilo značilno, da imajo kartončki na katerih so avtomobilčki na strani zeleno obarvan rob z napisom TH, od letos dalje pa se je to spremenilo in serijske TH avtomobilčke označuje le mali logo (Flame Logo) Serijske sem omenil za to, ker so uvedli tudi tako imenovane super TH avtomobilčke, ki so še bol redki in zanje je značilno, da so lepše polakirani in imajo lepše felge z gumijastimi gumami (gume imajo tudi profil) vsi ostali avtomobilčki imajo plastična kolesa narejene iz enega kosa... Tako mal sem natvezil, sedaj pa še nekaj mojih TH avtomobilčkov ...
Slika

In še razlika serijski TH (spodaj) in super TH (zgoraj)
Slika
Odgovori