HEAVY METAL

Vesolje superjunakov, svet brez superjunakov in prostor za ostale zadevščine ameriške produkcije.

Moderatorji: TomDarjangCortoMiokeRuki

Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

HEAVY METAL

Odgovor Napisal/-a stromi »

Zanimivo, da na tem forumu še nisem opazil ničesar v zvezi z legendarno strip revijo Heavy Metal. To moram popravit in sedaj je pravi čas, ko sem se po petih letih ponovno naročil na ta strip.
Sicer pa je Heavy Metal (za tiste, ki ne veste) ameriška revija, katere prva številka je izšla aprila 1977 (ta mi manjka - od druge pa nadalje imam vse prve tri letnike kompletirane in vezane v skupni ovitek in nato še nekaj letnikov). Revija je nastala po obisku ameriškega založnika Leonarda Mogela v Franciji, kjer mu je pod roke prišla francoska revija Metal Hurlant (izhajala od 1974 - 1987 in 2002 - 2004) in je sklenil ameriškemu trgu ponuditi ameriško verzijo tega izdelka. Revija je izhajala mesečno in je v začetku prinašala prej objavljene stripe v Metal Hurlantu sedaj že legendarnih avtorjev, kot so Bilal, Giraud/Moebius, Druillet, Caza, Manara in nekoliko kasneje še Liberatoreja, Taninija in drugih. V glavnem smetane evropskih stripovskih avtorjev, ki so se jim v manjši meri pridruževali ameriški avtorji. Nekaj takih je potem doživelo tudi svetovno slavo, Corben, Suydan in Wrightson so samo nekateri od njih.
Revija se je obdržala tudi v teh težkih časih za založnike, trenutno izhaja na dva meseca, vmes pa izdajajo tematske številke, zadnja aktualna je "Forbiden Special - Summer 2010".
Trenutni lastnik revije je Kevin Eastman, soavtor Teenage Mutant Ninjas (pa še malo rumena vestička) in mož igralke B-produkcije in seksi starlete Julie Strain, ki je večkrat pozirala tudi za ilustracije naslovnice Heavy Metala.
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Zbirka na polici, skrajno desno so prvi trije letnik (minus prva številka) kompletirani, nato še nekaj letnikov iz konca '90 in začetka '00

Slika


tudi v Nemčiji je izhajala prevedena verzija Heavy Metala (Schwer metal) na sliki levo v modrih ovitkih
Slika
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Aktualna številka

Odgovor Napisal/-a stromi »

Prva številka Heavy Metala, ki sem jo prejel, po petih letih pavze, je May 2010, v formatu A4 in celoti v barvah na 124 straneh. v njej je glavni strip Regulator #4: 666 A.I. avtorjev Erica Corbeyrana in Erica Morena. meni osebno čisto povprečen strip, realističen stil, nekoliko naivna risba in seveda v znanstveno fantastičnem žanru (ki je rdeča nit revije od samega začetka) poleg tega so v reviji še krajši stripi (nekateri precej kvalitetnejši od omenjenega nosilnega) Voodoo Derivat (Bernd Frenz), Phantom of the Coliseum (Andrea Iovinelli), Circus of revelations (H.G. Santarriaga), Dark pandemonium (Stefano Cardoselli) in Thank You Monsieur Forest od Mila Manare.
v reviji je tudi nekaj pin-up ilustracij, ki so prav tako tradicija revije.

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Spacial

Odgovor Napisal/-a stromi »

Tudi objavljanje tematskih izvodov je dolgoletna tradicija revije Heavy Metal - s tem so pokrivali tiste mesece med rednimi izdajami na dvomesečje. Trenutno aktualna je izdaja Summer 2010 s podnaslovom Forbiden Special. Prinaša tri stripe - in sicer Battery Acid (Alex Riegel), Sinkha: Atmosphere (Marco Patrito) in Sinkha: Planet of the Clouds istega avtorja. In medtem ko je prvi strip kratek, osemstranski, je ostali del revije zapolnjen s serijo Sinkha, ki meni osebno deluje preveč photoshop strip. Kar me recimo pri risbi ozadij in tehnike ne moti, me pa moti pri risbah obrazov. Strip je popolna znanstvena fantastika.

URL=http://img541.imageshack.us/i/hm2wv.jpg/]Slika[/URL]
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Očitno so pošiljatelji nekaj pobrkali in poslali dve številki posebne izdaje (nič hudega, bi rekel) na moj naslov. In ker nisem škrt, nekomu podarjam Heavy Metal Summer 2010 strip revijo - novo še zapakirano.
Poslal jo bom tistemu, ki bo poslal najbolj zanimiv komentar na temo Heavy Metal (stripa ne muzike, da se razumemo) v ta forum. Tema je razpisana za naslednjih sedem dni.
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Julie Strain

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Julie Strain - žena lastnika in urednika Heavy Metala, Kevina Eastmana v risbi Borisa Valleja
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Super revija. Se spomnim, ko sem bil še v osnovni šoli in sem v trgovini videl naslovnico, mi je skos vzbujala mistična ugibanja o tem le kaj bi to bilo. Potem sem jo pa enkrat dobil v roke in "woooow, stripi so not" (takrat sem že imel navdušenje nad stripi in animeji). Sem jo hotel nabavit pa mi je prodajalka rekla, da sem premlad :? no, mnogo kasneje sem se polastil nekaj številk in večino materiala mi je bilo zanimivo prebirat. Priporočam, sploh tistim, ki jim je alter bolj všeč kot superjunaki.

PS: pod prodam je nekaj časa (nedolgo nazaj) nekdo prodajal original risbe iz Heavy Metala, tako da ljubitelji prečekirajte.
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Revijo poznam že kakšnih deset let, a moram priznati, da mi je začetno navdušenje nad njo hitro splahnilo. Risbe so sicer izjemno lepe, stripi so vizualno dih jemajoči, je pa koncept revije takšen, da jo moraš kupovati in brati redno, če želiš prebrati celo zgodbo, ker jih je večina objavljena v nadaljevanjih. Pri občasnem branju poljubne številke se izkaže, da je vse skupaj nerazumljivo, kar pa žal velja tudi za tiste kratke stripe, ki so v celoti objavljeni v eni številki (so pa tudi izjeme, spomnim se, da sem se ob nekem Pahekovem stripu v tej reviji nasmejal do solz).

Je bolj revija za ljubitelje estetike, medtem ko je vsebinsko podpovprečna, imho, kar je škoda za revijo (če ne že potrata dobre zamisli), ki si za rdečo nit drzne postaviti SF sex & violence. Še zanimivost: če se naročite nanjo, jo dobite necenzurirano, medtem ko so v prosti prodaji vse genitalije prekrite z belimi balončki.

No, to temelji na mojih vtisih izpred 10 let. Morda je revija danes boljša. :)

P. S.
Aja, obstajata še dve risanki. Prva je do danes zasluženo dosegla kultni status:

http://www.imdb.com/title/tt0082509/

medtem ko bi drugo vsi najraje čim prej pozabili:

http://www.imdb.com/title/tt0119273/

Računalniških iger Heavy Metal FAKK nisem igral.
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Xabaras napisal/-a:Revijo poznam že kakšnih deset let, a moram priznati, da mi je začetno navdušenje nad njo hitro splahnilo. Risbe so sicer izjemno lepe, stripi so vizualno dih jemajoči, je pa koncept revije takšen, da jo moraš kupovati in brati redno, če želiš prebrati celo zgodbo, ker jih je večina objavljena v nadaljevanjih. Pri občasnem branju poljubne številke se izkaže, da je vse skupaj nerazumljivo, kar pa žal velja tudi za tiste kratke stripe, ki so v celoti objavljeni v eni številki (so pa tudi izjeme, spomnim se, da sem se ob nekem Pahekovem stripu v tej reviji nasmejal do solz).

Je bolj revija za ljubitelje estetike, medtem ko je vsebinsko podpovprečna, imho, kar je škoda za revijo (če ne že potrata dobre zamisli), ki si za rdečo nit drzne postaviti SF sex & violence. Še zanimivost: če se naročite nanjo, jo dobite necenzurirano, medtem ko so v prosti prodaji vse genitalije prekrite z belimi balončki.

No, to temelji na mojih vtisih izpred 10 let. Morda je revija danes boljša. :)

P. S.
Aja, obstajata še dve risanki. Prva je do danes zasluženo dosegla kultni status:

http://www.imdb.com/title/tt0082509/

medtem ko bi drugo vsi najraje čim prej pozabili:

http://www.imdb.com/title/tt0119273/

Računalniških iger Heavy Metal FAKK nisem igral.
Ja zagotovo je bila revija najkvalitetnejša v sedemdesetih letih, potem je kvaliteta precej padla, sploh konec osemdesetih. Trenutno je nekje na povprečju - najdejo se dobri in slabi izdelki. Kratki stripi so vsebinsko zaključeni (praviloma). Tudi daljši, so pa izjeme, ko se zgodba nadaljuje in je pravilna ugotovitev, da je poznavanje prejšnjih zgodb potrebno. Potrebno pa je (vsaj pri nekaterih) tudi kar solidno poznavanje angleščine, saj drugače postanejo zgodbe / vsebinsko tudi zatežene ali dolgočasne.

P.S. risanka (prva) je itak zakon, druga je narejena na silo in razočara vsakega, kljub temu da je bila model za glavni lik spet Julie Strain, ja tista od Eastmana.
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Septembersko številko HM krasi naslovnica Simona Bisleya. Notri pa je strip Nathana Foxa, katerega risba mi je že na prvi pogled zelo všeč.
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Julie Strain

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Julie Strain - žena lastnika in urednika Heavy Metala, Kevina Eastmana v risbi Borisa Valleja[/quote]
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Bisley obvlada, dobra naslovnica.
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Re: Julie Strain

Odgovor Napisal/-a sloppy »

stromi napisal/-a:Slika

Julie Strain - žena lastnika in urednika Heavy Metala, Kevina Eastmana v risbi Borisa Valleja
[/quote]

kaj si hotu povedat? da je vallejo narisal to? ker to ni res. je res da jo je risal ampak to je fotografija. :lol:
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Julie Strain

Odgovor Napisal/-a stromi »

kaj si hotu povedat? da je vallejo narisal to? ker to ni res. je res da jo je risal ampak to je fotografija. :lol:[/quote]

Hja, tekst je ostal pomotoma, od sporočila zgoraj, kjer so mi "skenslali" risbo Julie od Valleja.
Won't Get Fooled Again
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

prasci :)
Odgovori