Priporočam

Vesolje superjunakov, svet brez superjunakov in prostor za ostale zadevščine ameriške produkcije.

Moderatorji: TomDarjangCortoMiokeRuki

Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

sloppy napisal/-a: jest bi prej priporočil ennisovega punisherja iz 616 marvel, ki ga je delal z steve dilan-om. s tem da se ko se bere človek zaveda da je ennis ponovno obudil punisherja iz tiste polomije ki se je imenovala marvel knights. tam je frankl imel nadnaravne moči in bil nekak duh maščevanja na strani angelov.
:roll:

po vseh pritožbah na franken castle story arc moram jaz reči da sem bil navdušen nad zgodbo in risbo.
To imam tudi na seznamu za nabavo, so pa žal trejdi in omnibus v glavnem razprodani :(
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

omnibus je v vsakem primeru primeren samo za na polico, ker je precej težek. trejdi so pa verjetno na ebay-u še vedno na razpolago. ali pa v zagrebu v more comics (čeprav se splača prej poklicat).
tabiris
Prispevkov: 2
Pridružen: 13.05.2014 0:54:26

Re: Priporočam

Odgovor Napisal/-a tabiris »

Kar bi jaz vključil v obvezno branje stripoljubcev:

Sandman - res, res, res obvezno branje. Ta zadeva je tako neverjetna, epska in lirična obenem, napisana tako da se te res res dotakne, z zgodbami ki dostikrat bazirajo na zgodovinskih dogodkih in jih malce drugače razložijo... Če poznate Neila Gaimana, veste kaj mislim. Super zadeva.

Batman: Year One - ni superzlobcev, Batman jih faše, vse je dosti bolj realno... Zelo fino branje. Frank Miller.

Batman: The Dark Knight returns - Naravnost neverjetno, ni drugega za reči

Batman: The Long Halloween - povsem detektivska zgodba, ki se komot postavi ob bok Osumljenim Pet in podobnim. Film bi bil izjemen...

Batman (new 52): do sem še nisem prišel, ampak recenzije so izjemne. Komaj čakam, da začnem brati. :D

Sin City - drugačen, temačen, a zelo kul

Watchmen - če ste gledali film, veste za kaj se gre. Super zadeva. Alan Moore.

V for Vendetta - spet, če ste gledali film, veste za kaj se gre. Seveda je pa strip nekoliko boljši. Spet Alan Moore

Astro City - zelo zanimiv alternativni pogled na superjunake.

Superman Red Son - kaj bi se zgodilo, če bi superman pristal v Sovjetski Zvezi namesto v Ameriki?

To je to od tega, kar se na hitro spomnim...
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Priporočam

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Majstri za Batmana, kaj priporočate? Na s.com in dw se mi ne da gledat, pred leti sem že menda težil in dva dni nazaj dobim spet pod nos nasvet kaj in kako brat Batmana.

Če preberem Batman Year One, Long Halloween nato pa Killing Joke bi nekako dobil osnovne zadovoljive informacije za razumevanje Batman univerzuma. Prav tako mi je svetovano da preberem še:

Robin: Year One by Chuck Dixon and Scott Beatty
Batgirl: Year One it’s a direct continuation and is also written by Chuck Dixon and Scott Beatty

Torej kombinacija a) osnovne informacije in b) najboljše:

Batman Year One
Robin Year One
Batgirl Year One
Killing Joke
Batman Hush
Long Halloween
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Priporočam

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Težko narediti izbor 10 stripov... tega je več, v različnih stilih. Povsod se najde kaj kar vpliva na univerzum. Res najpomembnejše si pa itak naštel.
Lahko vzameš da Markos in Darkwood vesta kaj delata pa vzameš njihove izdaje... mogoče samo to kar izdaja Markos.

Pomembnih epizod je res veliko ampak tole je izdaja, ki pokriva nakakšen izbor vseh z oceno 4+ do 5 (ali pa so slabše ampak za univerzum zelo pomembne)

https://shop.eaglemoss.com/the-legend-o ... hic-novels
https://shop.eaglemoss.com/dc-comics-gr ... ollection-

+ Killing Joke + Year One + Mad Love naprimer, ki še niso izšli v tej seriji.

namen je, da bodo v tej seriji izšle vse epizode, ki imajo pomembnost, v HC, z dodatki, s precej nizko ceno (akcija z NEW15, brezplačna EU poštnina nad 60€ + 5% cashback na topcashback ...).

Jaz sem naredil eno naročilo v tej trgovini pa zadeve še niso prišle. bomo videli. 4 stripe sem dobil za 45€ z DPD pošiljanjem, kar je cenejše od srbskih izdaj.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Priporočam

Odgovor Napisal/-a BuDi »

aja, pred dnevi sem potem dobil Eaglemoss pošiljko štirih stripov.

Stripi so lepi, ameriška velikost, HC, dve/štiri strani teksta + nekaj dodatnih slik/naslovnic na koncu. Videti so tanki za povprečno 176 strani. Stripi imajo povsem druge dodatke kot navadne verzije TPBjev, tako da se mora zbiratelj odločiti kateri strip mu kot dodatek pomeni več.
Recimo Batman: The Man Who Laughs ima v Eaglemoss različici dodatek "Arkham Asylum" (ki ga je kot samostojni album izdal Darkwood), v običajni TPB varianti pa je dodatek "Made of Wood" (Batman & Green Lantern).

Kvaliteta obdelave je različna - eni imajo neverjetno kvalitetne materiale, drugi pa so iz resnično slabih "fotokopiranih" materialov (sicer očitno na novo pobarvani... hmmm).
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori