Green Lantern

Vesolje superjunakov, svet brez superjunakov in prostor za ostale zadevščine ameriške produkcije.

Moderatorji: TomDarjangCortoMiokeRuki

Uporabniški avatar
Mulder
Prispevkov: 308
Pridružen: 29.01.2005 15:04:36
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Mulder »

Bi mi lahko kdo svetoval, kateri TPB se mi splača nabavit, kot popoln začetnik tega superjunaka?
WATCHMEN-The greatest piece of popular fiction ever produced.

Who watches the watchmen?
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

jaz ti priporaočam da začneš z
green lantern: rebirth in nadaljuješ z no fear, revenge of the green lanterns, wanted: hal jordan, the sinestro corps war in potem si na tekočem s trejdi s trejdom secret origin. če boš hodu na amazon ti res priporočam nabavo vseh. jaz jih mam v HC izdaji in so super. od starih trejdov, ki pa meni niso ne vem kako dobri ti pa lahko priporočim samo
Green Lantern/Green Arrow Collection.
novi run z Geoff Johns-om je pa fenomenalen.
pa še darkest night se bliža in kmalu bodo odkrite vse druge barve. (rumena, vijolična, modra, rdeča so že zunaj čakamo še oranžno in črno) :D
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

ok glede na to da bo film kmalu zunaj in da je green lantern zdaj dejansko nosilni lik DC-ja, vam vsem, ki jih zanima dober superhero strip, še enkrat priporočam, da vzamete v roke vsaj to kar je pisal geoff johns vsaj do trejda secret origins.
vsekakor pa preporočam tudi green lantern corps, ki ga je pisal dave gibbons (to je tipm ki je zrisal wachmen po scenariju alan moora, kar je že samo posebi dosežek).
green lantern corps od peter tomasi-ja je pa obvezeno branje.

zgodba v green lantern se vrti pretežno samo okoli enega zelenega hal jordan-a.
jordan je vojni pilot, ki ker ne pozna strahu podeduje zelen prstan in vse moči, ki pridejo z le tem.

green lantern corps pa se vrti okoli cele flote zelenih. green lantern corps so nekakšna vesolska policija v kateri so tudi štirje zemljani, zgoraj omenjeni hal jordan, guy gardner (ki je bil prva zamenjava za jordana), kyle ryner (ki je bil nekaj časa zadnji green lantern) in john steward (druga zamenjava in med drugim green lantern v risanki justice league unlimited). vse badzirajo majhni, modri in nesmrtni guardians s planeta oa, ki naj bi bil center vesolja. vesolje so razdelili na sektorje, ki jih patrulila eden ali dva zelena.
člani so bseh možnih oblik in velikosti eden večjih je mogo (ki je planet) eden manjših pa leezle pon (superinteligenten virus koz). med bolj čudnimi je tudi član dkrtzy rrr ki je abstraken matematičen napredek. te tri like si je izmislil alan moore, ponovno pa jih je oživel dave gibbons.
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

1107
Prispevkov: 32
Pridružen: 15.01.2008 20:31:54

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Če koga zanima jih imam ful velik in bi jih rad prodal.
Odgovori