Batman

Vesolje superjunakov, svet brez superjunakov in prostor za ostale zadevščine ameriške produkcije.

Moderatorji: TomDarjangCortoMiokeRuki

Odgovori
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

stromi napisal/-a:
sloppy napisal/-a:tole mam jest u trejdu že od leta 97. še zmeraj ena boljših stvari, ki jih je napisal garth ennis (daleč pred preacher-jem). še vedno upam, da bo dc že enkrat izdal celo zgodbo v trejdih oz še bolje v kakšni absolute obliki s trdimi platnicami. posamezne številke je skoraj nemogoče dobit vse.
prvo srečanje batmana in hitmana je odlično. ennis fenomenalno piše superheroje čeprav jih ne mara. superman v hitmanu je eden boljših. tukaj mislim da ga prekaša samo morrisonov superman.

rage in arkham ocena pet. mogoče komu ne sedla risba ampak to je njihov problem, boljšega hitmana od mccrea-e riše (mogoče) samo doug mahnke.
zgodba pa odlično prepleta črni humor in scene kjer se ti trga srce. najbolj zanimivo mi je da se zgodba dogaja v dc univerzumu a je vseeno prav tako brutalen in črn kot preacher (ki so ga izdajali pri vertigo, pa še tam so imeli kdaj probleme s uredniško cenzuro) če ne še bolj.
hitman je vsekakor moški strip za prave moške. 8)
...ja tale zadeva ima letnico 2009 - in očitno je ponatis, če imaš ti TPB že od 97, kar lahko pomeni samo to, da je res dober. Ga pričnem brati ta vikend.
no u bistvu je rage in arkham tpb pod tem naslovom res prvič izdan 2009. samo številke, ki so notri v njemu (The Demon Annual #2, Batman Chronicles #4 in Hitman #1–3) so bile zbrane že v tpb iz leta 97, ki je imel samo naslov hitman.
razlike so samo v naslovnici in po vsej verjetnosti v vezavi.

nisem bil doma, ko sem pisal prejšnji post, da bi preveril naslov trejda.
uživaj v stripu. če se pregrizeš čez prve strani, kjer se še malo lovijo potem boš razumel potrebo po tem da se čimprej zbere cel hitman.

ker je to batman tema in že par postov promoviram hitmana, naj vrnem žogo k batmanu. v sredo je dc ponovno začel izdajati strip batman beyond.
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Arkham Asylum

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Malo (nič) Batmana in veliko zmešancev iz Arkhama
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader (2010)
je zbirka zgodb z različnimi datumi nastanka, od prve 1989 do najnoveše iz leta 2009, različnih avtorjev

Slika
Won't Get Fooled Again
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

stromi napisal/-a:Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader (2010)
je zbirka zgodb z različnimi datumi nastanka, od prve 1989 do najnoveše iz leta 2009, različnih avtorjev

Slika
v bistvu je gainmanova interpretacija batmanovega pogreba, ki naj bi ssldeil domnevni smrti na koncu morrisonove sage. ker je vsega skupaj samo za dve številki (batman 686 in detectibe comics 853) so morali za hard cover nametat še malo bonus materiala, ki je bil objavljen že večkrat na različnih koncih. zgodbo priporočam gainmanovim oboževalcem in ljudem ki ne morejo brez batmana ostali lahko brez problema preskočijo.
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Sketch

Odgovor Napisal/-a stromi »

Ni ravno strip, ampak revija za striparje. Saj verjetno je večini ljubiteljem že znana, ampak ker je ravno Batman na naslovnici in v vsebini intervju s Timom Sale je primerna za uvrstitev v temo "Batman". Poleg tega intervjuja je opisan in ilustriran način dela Neila Voksa (na Batmanu), res zanimivo branje.

Slika
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Arkham reborn

Odgovor Napisal/-a stromi »

Nov Batman TPB Arkham Reborn,

Slika
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Novo v moji zbirki
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Zbirka v TPB, ki je izhajala kot Batman Unseen 1-5, 2009 / 2010. V stilu starih horror stripov...
Won't Get Fooled Again
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

malo novosti iz gothama.
s številko 16 grant morrison neha pisati batman & robin. vajeti za dve številke prevzame Paul Cornell potem pa nadaljuje pete tomasi (ki je navdušil na naslovu green lantern corps). na temu naslovu bo batman še vedno dick grayson in robin damian wayne. dogajanje ostaja v gothamu in okolici
morrison štarta nov naslov batman inc., kjer bo končno vrnjeni bruce wayne potoval po svetu in iskal primerne zastopnike njegove franšize :)


vsega skupaj bo zdaj 8 naslovov ki se bodo ukvarjali z batmanom
Detective Comics (od številke 27 dalje, May 1939)
Batman (May 1940)
Batman and Robin (Junij 2009)
Batman: Streets of Gotham (August 2009)
Superman/Batman (2003)
Batman Confidential (Februar 2007)
Batman: The Dark Knight (November 2010)
Batman, Inc. (November 2010)

in še 9 naslovov ki so v batman družini
Red Robin (Junij 2009)
Gotham City Sirens (Junij 2009)
Justice League of America (third volume, Julij 2006)
Brave and the Bold (second volume, Februar 2007)
The Outsiders (October 2007)
Batgirl (August 2009)
Azrael (October 2009)
Birds of Prey (Maj 2010)
Batwoman (Februar 2011)

se pravi vsega skupaj 17 naslovov z batmanom in zgodbami ki so povezane z njim. za mene je to malo preveč. v boldu sem označil tiste ki jim sledim oz bom sledil in jih priporočam.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Prebral sem Batman: The Long Halloween in Batman: Dark Victory.
Oba naslova sta me pustila dokaj ravnodušnega.
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

BATTLE FOR THE COWL

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Nov TPB v moji zbirki, ki ga lahko ponudim še nekomu. Imam namreč dva enaka nova izvoda. Prodam ga po polovični ceni 6 EUR + poštnina. Totalno poceni torej. Zainteresirani me lahko kontaktirajo z zasebnim sporočilom, gre pa po sistemu, "prej javiš, prej dobiš"...
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

prodano!
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Dead To Rights je TPB zgodb Batman Confidential 22 - 30 iz 2009
Won't Get Fooled Again
1107
Prispevkov: 32
Pridružen: 15.01.2008 20:31:54

Odgovor Napisal/-a 1107 »

jaz imam ene par batmanov, pa če koga zanima? so pa malo starejšega datuma.
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

1107 napisal/-a:jaz imam ene par batmanov, pa če koga zanima? so pa malo starejšega datuma.
katere naslove, bolj točno in po kakšni ceni?
Won't Get Fooled Again
Odgovori