Batman

Vesolje superjunakov, svet brez superjunakov in prostor za ostale zadevščine ameriške produkcije.

Moderatorji: TomDarjangCortoMiokeRuki

Odgovori
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

kaj se je zgodilo z rumeno barvo?
levo je originalna naslovnica ameriške izdaje iz 1988 in desno srbska phoenix Press, kjer se zaradi neostrine ne da prebrati recimo teksta v objektivu, lečah fotoaparata ( Witzmacher Bolland,...)
Slika

Slika

Notri pa tudi, vse barve so tako, kot da bi bila rumena delno odvzeta,...
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Hmmm, ni žuta štampa pa... :wink:

Ne, res zanimivo, čeprav mi praviloma bolj sedejo temnejše ali pastelnejše barve, je tu škoda zaradi ostrine.

Če smo že pri tem je tudi zelena drugačna ali je praktično ni ponekod?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Zanimivo. Meni bolj zgleda kot recolor, tudi kjer je nebo, se vidi, da ni samo odtenek barve spremenjen, ampak dodana sfera. Pa po čeladi, kjer se vidi "blesk", tako da po moje gre za kak ponatis, kjer so na novo obdelali strip in barve. Evo, sem pogooglal in res gre verjetno za recolor iz 2008:

Deluxe edition (z wikipedije)

In March 2008, a deluxe hardcover version of the book was released, featuring recoloring of the book by Brian Bolland. The new colors featured black-and-white flashbacks, as opposed to Higgins' colors, along with one or two items per panel colored in pink or red, up until the helmet of the Red Hood is revealed. In addition to recoloring the pages, Bolland also altered some facial expressions and added minor artwork.[1] Also included is a colored version of Bolland's "An Innocent Guy" (originally published in Batman Black and White), an introduction by Tim Sale, and an epilogue by Bolland.

Critical reaction to the new coloring has been largely positive. Aaron Albert of About.com said that "the washed-out tones of the flashback sections help to make the transitions between the sections more fluid" and that "the first reveal of the Joker after his transformation has more impact."[9] Van Jensen of ComicMix said that "the new colors really do improve the book, giving it a subtlety and grimness not present in the original."[10]

James Donnelly of Pop Syndicate said that the original version "is outdone by Bolland’s recoloring", which he said "gives the comic a more timeless quality."[8] Seb Patrick of Den of Geek had a lukewarm reaction, calling the recoloring of the flashbacks "superb" but commented that "some of the [other] changes seem to have less of a point—increasing definition for the sake of it, but giving the book too much of a present-day feel rather than looking like it was printed in the 1980s."[13]

A comparison of the original coloring and the deluxe hardcover edition coloring can be found here.[24]

The deluxe edition also makes a change to the front cover: where the original edition's speech bubble had the Joker saying "SMILE", with no punctuation, the newer cover italicizes it and adds an exclamation point: "SMILE!"
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Eden boljših Batmanpov, ki sem jih prebral zadnje čase. Tako likovno kot literarno. Priporočam!
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Zbirka Detective Comics od 867 do 870
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a jang »

ti moraš imeti res impresivno kolekcijo Batmana
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

jang napisal/-a:ti moraš imeti res impresivno kolekcijo Batmana
ja se trudim, ampak ni nič posebnega v primerjavi z zbirkami nekatrerih drugih na tem forumu...
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

batman kolekcija
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a tilitili »

stromi napisal/-a: batman kolekcija
u prsička, qua dobr zgleda...
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a markolar »

Stromi - čestitke za kolekcijo!

Zdaj mi pa prosim povej, kaj lupiti in kaj ne glede Batmana, pa da se da kupiti s te stranice.

http://www.bookdepository.co.uk/

Mora biti HARDBACK, sicer sem si par naslovov že dal v "wishlist", zdaj čakam samo na tvoja priporočila!

Slika Slika Slika Slika
Slika
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a sloppy »

jaz bi ti priporočil samo prvo stvar. predvidevam da je to hush HC verzija kjer so namesto dokončanih strani (črnilo in barve) strani samo v svinčniku od jim lee.
noel sicer ful hvalijo ampak meni ni potegnil, tu bi ti prej priporočil Joker od istega ilustratorja.
finchev dark knight je popolnoma brez veze.
remake po igrici pa ne vem zakaj bi kdo hotel imeti (razen fanov igrice seveda, v tem primeru si kar privošči)
jaz priporočam grant morrisonovega batmana od batman & son naprej. se pravi batman and son, the black glove, batman r.i.p., batman and robin (prvi trije HC-ji) in batman inc. od novejših stvari scott snyder zdaj kar dobro pelje zgodbo naprej priporočam the black mask.
od starejših stvari pa če jih slučajno še nimaš vzemi batman: year one, the dark knight returns (dark knight strikes back preskoči brez problema), the killing joke, arkham asylum, dark victory, the long halloween, ego & other tales, gothic in gotham central (tukaj se batman skoraj ne pojavi ampak je fenomenalno narejena policijska drama)
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

Poleg klasičnih Batmanov (Year One, The Killing Joke,...) bi vsekakor priporočil Batman Black & White, in to kar vse tri knjige, čeprav je po mojem mnenju prva najboljša. Notri so zbrani najboljši avtorji, ki so se kadarkoli lotili dela na Batmanu.
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a markolar »

OK - hvala vama :yes:
Slika
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

Batman: The return of Bruce Wayne od 1 - 6 (2010-2011) Različni avtorji, besedilo Grant Morrison...
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: Batman

Odgovor Napisal/-a stromi »

Slika

novo v zbirki: Batman 700 - 703 (2011)
Won't Get Fooled Again
Odgovori