STRIPOHOLIK strip fanzin št. 1

Novice, najave, obvestila javnosti, informiranje in debate v zvezi z društvom

Moderatorji: TomDarjangCortoMioke

zolbert
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 220
Pridružen: 27.11.2005 13:22:55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a zolbert »

Moj namen ni bil sprožiti debato o Stripburgerju, določenih avtorjih stripov ali o strokovnosti avtorja članka, saj nisem kompetenten na tem področju ... komentiram pa s stališča člana društva.

Tole je zapisano v statutu:

Namen društva je organizirati in vzpodbujati interes za stripe...

in zaradi tega sem postal član, da vsaj s članarino in pa nekaterimi organizacijskimi nasveti pomagam pri tem. Se tebi Macon zdi, da tvoj članek kaj pomaga pri vzbujanju interesa za strip? Jaz ne ...
Kvečjemu je/bo poskrbel za nadaljne delitve na strip sceni in s tem odvrnil ljudi od sodelovanja z našim društvom, hkrati pa je/bo vsak nov morebitni član podvomil o dobronamernosti našega društva.

Torej da zaključim, moti me to, da nekdo v društvenem fanzinu napiše članek, ki zelo napadalno kritizira delovanje nekoga drugega z argumenti, ki se zdijo njemu prepričljivi (meni ne, kajti vsake oči imajo svojega malarja) in s tem po moje škoduje temu istemu društvu.

To je moje OSEBNO mnenje in se mi je kot članu tega društva zdelo pomembno, da ga napišem.

In še enkrat: ne, nisem kompetenten na področju ustvarjanja stripov, sem samo ljubiteljski zbiralec in bralec le-teh. Vendar mislim, da sem kot družaben človek dovolj kompetenten na področju normalnih odnosov med ljudmi...
Uporabniški avatar
macon
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 3013
Pridružen: 24.12.2005 23:11:43
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a macon »

V bistvu je tvoje stališče povsem normalno. Večina vas je bralcev in zbiralcev, ki v stripu iščete razvedrilo in zabavo. Iščete kako zanimivo informacijo, ne pa obračunavanj.

Sam izhajam iz druge pozicije, pravzaprav mi je en strip težko samo brati, takoj gledam postavitve pa detajle pa fore v tekstu... sploh se ne morem izklopiti in ga enostavno brati.

Saj sem se nekako držal nazaj, ni se mi zdelo, da je to kompletna žalitev, če je nekdo Fredi Miler nečesa. Saj Fredi je pa ja fejst fant in ga imamo vsi radi. Nisem pisal, da gre za recimo zadnjega stripovskega debila ali pa kompletnega kretena. :?
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

poklicna deformacija :twisted:
Uporabniški avatar
ales4m
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 16
Pridružen: 02.01.2007 13:42:45
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a ales4m »

Vse pohvale za odličen fanzin! Upam, da bo uspeval in se razvijal še naprej.
LP
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Ok, dajmo to malo sprostit zadevo.

Samo na kratko glede cenzuriranja in podobno. Naše društvo je skupek individualnih oseb, ki sodelujemo in udejstvujemo v določenih društvenih aktivnostih. In ena od teh aktivnosti je tudi fanzin društva.
Kot je tudi naš forum, je tako tudi naš fanzin prostor za argumentirano debato, kritiko, pohvalo. Tako na forumu, kot v fanzinu se držimo načela, da ni diktature ali cenzure! To nam je do sedaj uspelo in tudi v bodoče ne vidim neke cenzure...
Moram pa poudariti, da tako kot na forumu, kot fanzinu je avtor posta ali članka ta, katerega mnenje oz stališče se opisuje. In ne nujno društva ali spletne strani na kateri je to objavljeno.

Je pa mnenje oz stališče nekega člana, ki je "izlil svoj žolč" kot se je sam izrazil. Je bil osebno ali čustveno vpleten - verjetno.
Je podkrepil svoje mnenje z argumenti, ki se njemu zdijo relavantni- je. Se bo našel kdo, ki bo nad kritiko užaljen - seveda . Se bo kdo potrudil, da argumentirano odgovori, napiše članek in podobno - dvomim (razen seveda Zolberta, ki mu tudi dam kapo dol, ki ima jajca in to pove na glas, če mu kaj ni všeč - in to mi je všeč, Dialog !).
Pa čeprav imajo vsi možnost in jo bodo imeli oddati svoje članke in poglede glede strip scene pri nas.

Je pa izrazil svoje mnene in to v tem primeru ne tako, ki bi šlo v ušesa (torej je kritika in ne hvala). Zakaj vsi radi slišimo samo pozitivne kritike? pač tako je v naravi, je lepo če ti vsi samo dobro govorijo. Jaz rad za svoje delo rad slišim tudi kritiko, če je na mestu. In če je konstruktivno povedana mi bo celo v korist saj če jo bom upošteval bo mogoče naslednji izdelek mogoče celo boljši.

Jaz nimam osebno do nikogar na strip sceni nekih slabih mnenj, spoštujem vsakogar in vsakrkšno skupino ljudi, ki delajo ali želijo nekaj za strip sceno. Imam rad odprt dialog in pošten odnos. Zato vse vabim, ki bi imeli kaj za odgovoriti na to ali katero koli temo, so vabljeni da oddajo članke ali komentarje in jih bomo objavili. Namreč fanzin je ravno to, da vsi imajo možnost napisati svoje mnenje, saj ne maramo vsi zagorja in Čika, in z vso pravico ga lahko kritiziramo(tehtno) in povemo svoje mnenje. Ostali, ki jim je pa všeč, pa naj povedo svoje mnenje. In to je to. Dialog med različno mislečimi znotraj istega hobija. To je strip in vse povezano z njim!
Odstrani se pošast!
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

kritični in polemični članki so bili in bodo vedno potrebni

maconov članek je super in tako je treba delati tudi naprej

ne moremo samo hvaliti na vse pretege in vse po vrsti

tudi sam sem že pisal o teh stvareh in se zameril mnogim ljudem, a dejstvo je, da je treba o tem pisati, da je treba zavzemati stališča

poglejte, recimo delam vse najboljše za strip bumerang, a to ne pomeni, da ne bom rekel kakšne kritične besede na račun izbora stripov v tej reviji

skratka menim, da lahko le polemični, kritični zapisi koristijo naši strip sceni
tisti, ki sanja tuje sanje
Uporabniški avatar
m00lty
Prispevkov: 9
Pridružen: 16.02.2007 21:42:14
Kraj: Ankaran - LJ

Odgovor Napisal/-a m00lty »

wiz napisal/-a:m00lty če boš prihajal se oglasi v petek, že dolg se nismo vidl :)
A ti si v petkih dežuren? Ta teden sem se sicer oglasil že v torek, ko sem skočil po nekaj izvodov stripoholika, bom pa vsekakor prišel kaj naokrog, ko bom ostal za vikend v lj, morda že naslednji teden :)

Aja, končno sem prebral velik del fanzina, super je, veliko zanimivih in uporabnih info :D
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

Fantje, vsaka vam čast, zadeva je uspela krasno, držim :yes: za drugo številko. :)

Hi, hi m00lty :wink:
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Moram reči,da je odziv bil zelo dober, in nam je prva serija natisnjenih in spetih fanzinov že zdavnaj pošla, tako da smo jih ponovno natisnili.
Veliko si je fanzin ogledalo v elektronski obliki, tako da tudi mi komaj čakamo drugo številko :)

LP
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Druga številka fanzina je v pripravi in izide najkasneje 21. aprila, ko bo naslednji bazar. Spet pozivamo vse, ki bi lahko kakorkoli prispevali pri nastajanju strip fanzina Stripoholik, da to brez zadržkov storijo :)

Tukaj mislim na tekstovne prispevke, kolumne, razne risbe, stripe, poročila iz stripovskih prireditev, novice iz sveta stripa in tudi na tehnično pomoč pri izdelavi fanzina (printanje, spenjanje, distribucija, reklama,...).
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a alex »

Moj predlog: nov fanzin - nov topik. Star je postal že nepregleden.

Ponujam pomoč pri printanju - računaj na 100 komadov (kasneje mogoče še kakšen več). Glede prispevkov pa - odvisno od časa. Tega kronično primanjkuje.

Si prejel na novo narejene št. 1? Bodo prav prišli za Celje.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

alex napisal/-a:
Si prejel na novo narejene št. 1? Bodo prav prišli za Celje.
Tudi za 4. bazar bodo odlične in tako tudi za Celje, da bomo imeli dve številki hkrati...
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

alex napisal/-a:Moj predlog: nov fanzin - nov topik. Star je postal že nepregleden.

Ponujam pomoč pri printanju - računaj na 100 komadov (kasneje mogoče še kakšen več). Glede prispevkov pa - odvisno od časa. Tega kronično primanjkuje.

Si prejel na novo narejene št. 1? Bodo prav prišli za Celje.
Ker smo na javnem delu foruma, bo odprt nov topik za fanzin št. 2, ko bo sam fanzin pripravljen za javnost. Do takrat se glede priprav raje menimo na članskem delu foruma.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

strip fazin #1 se ne da downloadat - strani 30 in 31 noče naložiti niti shraniti.

mogoče je samo pri meni tako, ali .....
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

a imaš gmail nalog?
Odgovori